Obdarowywanie się prezentami to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. W różnych rejonach Polski i świata za dostarczenie świątecznego prezentu odpowiedzialnych jest wiele różnych osób. Jest to św. Mikołaj, Gwiazdor, Aniołek a nawet Dzieciątko symbolizujące narodzonego Jezusa. Ten powszechny obecnie zwyczaj związany z Bożym Narodzeniem obecny jest również w naszej szkole. Grupa inicjatywna Rady Młodzieży działającej w klasach Publicznej Branżowej Szkoły I stopnia w Tarnobrzegu zorganizowała podobnie jak w ubiegłym roku zbiórkę słodyczy, kosmetyków, drobnych upominków i ozdób świątecznych w ramach akcji „Zostań św. Mikołajem”. Zbiórka spotkała się z dużym zainteresowaniem i odzewem ze strony młodzieży. Do akcji włączyła się również kadra hufca i cała społeczność szkoły. Zebranych rzeczy było na tyle dużo, że w tym roku przygotowaliśmy paczki z upominkami dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu oraz dzieci z Domu dziecka w Łoniowie. Mamy nadzieję, że nasze upominki przyniosły wiele radości obdarowanym seniorom i dzieciakom. Mikołaj obdarował również naszego podopiecznego – Adama Kochowskiego, który jako młody tato w ramach akcji „Życie jest cudem” otrzymał od komendanta hufca p. Barbary Smolarskiej,  pomoc rzeczową w postaci artykułów dziecięcych dla swojej córeczki. Kadra hufca stara się wspierać młodego tatę bo niewątpliwie rodzicielstwo w tak młodym wieku jest dla niego wielkim wyzwaniem.

Autor tekstu: Małgorzata Byrska, st. wychowawca, 9-15 HP w Tarnobrzegu.

Autor zdjęć: Małgorzata Byrska, st. wychowawca, 9-15 HP w Tarnobrzegu, opiekun
z Domu Pomocy Społecznej w Łoniowie, opiekun w Domu Pomocy Społecznej